Prawo rodzinne

icon

Prawo rodzinne to dziedzina prawa, która obejmuje szeroki zakres spraw związanych z relacjami rodzinnoprawnymi, zarówno w kwestiach majątkowych, jak i niemajątkowych. Sprawy rodzinne nierzadko przeradzają się w spór między małżonkami czy rodzicami. Zawsze, gdy rozstrzyga się spór o wykonywanie władzy rodzicielskiej - służę radą.

icon

Adwokat od spraw rodzinnych – prawo rodzinne Szczecin

W mojej kancelarii adwokackiej w Szczecinie oferuję kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego. Specjalizuję się m.in. w prowadzeniu spraw rozwodowych, jak również zajmuję się sprawami alimentacyjnymi, rozdzielnością majątkową, alimentami oraz sprawami dotyczącymi pozbawienia bądź ograniczenia władzy rodzicielskiej.

Adwokat rodzinny Szczecin – sprawy rozwodowe i sprawy o separację

W przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego wiem, jak trudne i stresujące mogą one być dla moich Klientów. Dlatego zawsze staram się zapewnić im profesjonalną pomoc prawną. Wspólnie analizujemy sytuację, ustalamy cele i dobieramy optymalną strategię działania. Zawsze staram się działać w taki sposób, aby proces był jak najmniej uciążliwy dla moich Klientów i ich rodzin. Reprezentuję Klientów w sądzie, a także pomagam w negocjacjach pozasądowych w celu osiągnięcia porozumienia między stronami.

W ramach moich usług oferuję między innymi:

  • porady prawne i konsultacje dotyczące postępowania rozwodowego lub w sprawie o separację,
  • pomoc w sprawach o alimenty,
  • reprezentację przed sądem oraz pomoc w negocjacjach pozasądowych w celu osiągnięcia porozumienia między stronami,
  • pomoc w sporządzaniu pozwów rozwodowych, pozwów o separację, odpowiedzi na pozew i pism procesowych w toku postępowania,
  • wsparcie w negocjacjach dotyczących alimentów, opieki nad dziećmi oraz kontaktów z dziećmi.

Jako doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym wiem, jak ważne są dla Klientów decyzje podejmowane w trakcie postępowania sądowego. Dlatego też zapewniam swoim Klientom jak największą pomoc i wsparcie, aby proces ten przebiegał dla nich możliwie jak najłagodniej.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w sprawach rodzinnych w Szczecinie lub poza nim – zapraszam do kontaktu z moją kancelarią adwokacką. Udzielę Państwu profesjonalnej porady prawnej i przeprowadzę Państwa przez całe postępowanie.

Kancelaria adwokacka Szczecin – sprawy alimentacyjne

W przypadku spraw alimentacyjnych pomagam w uzyskaniu odpowiednich świadczeń, zarówno dla dzieci, jak i byłego małżonka. Oferuję pomoc w dochodzeniu alimentów.

W przypadku spraw alimentacyjnych szczególnie ważne jest, aby szybko i skutecznie podejść do rozwiązania problemu. Często bowiem od alimentów zależy zapewnienie dzieciom środków utrzymania i godziwego poziomu życia. Oferuję rzetelną pomoc w negocjacjach pozasądowych w celu osiągnięcia porozumienia między stronami, reprezentację na rozprawach w sądzie oraz pomoc w egzekucji alimentów. Mam skuteczny plan działania w każdej sprawie. 

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w sprawach związanych z prawem rodzinnym na terenie Szczecina, jak i poza nim – w mojej kancelarii pomogę Państwu w załatwieniu wszelkich formalności i poprowadzę sprawę do końca.

Kancelaria adwokacka Szczecin – podział majątku i rozdzielność majątkowa

Celem postępowania o podział majątku wspólnego małżonków jest doprowadzenie do sytuacji, w której poszczególne składniki majątku wspólnego staną się własnością wyłącznie jednego z małżonków. Można go dokonać za porozumieniem stron poprzez sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. W przypadku braku porozumienia konieczne będzie wszczęcie postępowania sądowego w celu podziału majątku. Sprawa o podział majątku jest zazwyczaj trudna, skomplikowana i wymaga dokładnej analizy.

W trakcie trwania postępowania o podział majątku wspólnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak na przykład umowy przedmałżeńskie czy posiadane przez strony majątki osobiste. W przypadku małżonków nierozwiedzionych postępowanie o podział majątku wspólnego poprzedzone jest ustanowieniem rozdzielności majątkowej.

W mojej kancelarii przeprowadzę Państwa przez postępowanie o podział majątku wspólnego, zaczynając od konsultacji, przez postępowanie sądowe, aż do jego prawomocnego zakończenia. Oferuję kompleksową i profesjonalną obsługę prawną. Podejmuję się prowadzenia spraw, które pomagają moim Klientom wyjść z trudnej sytuacji życiowej. Zapraszam do ustalenia terminu konsultacji.